single

Jaki rodzaj broszury jest dla ciebie odpowiedni?

Przy tworzeniu każdej drukowanej broszury lub dokumentu należy wziąć pod uwagę wszystko, od rozmiaru publikacji po przeznaczenie gotowego produktu. Niektóre decyzje będą zależeć od zawartości książki lub jej ostatecznego przeznaczenia. Jednym z aspektów, który należy wziąć pod uwagę na wczesnym etapie projektowania, jest rodzaj oprawy, którą będziesz stosować. Niektóre metody oprawy lepiej pasują do niektórych zastosowań niż inne i będą dyktować ilość stron w dokumencie lub nawet niektóre elementy projektu.

Zszywanie siodełkowe i oprawa idealna - jaka jest różnica?

Dwie z najbardziej popularnych opraw to oprawa zeszytowa i doskonała.

Książeczki w oprawie siodłowej i doskonałej są łączone za pomocą bardzo różnych metod, dzięki czemu powstają dwa bardzo różne rodzaje broszur. Każdy rodzaj oprawy ma swoje zalety, a nasz przewodnik pomoże Ci zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Twojego projektu.

Zszywane lub zszywane broszury składają się z dużych płaskich arkuszy, które są układane w stosy, a następnie składane i zszywane tak, aby każdy płaski arkusz tworzył cztery zadrukowane strony. Na przykład, płaski arkusz A3 jest składany do czterech zadrukowanych stron A4, więc 40-stronicowa broszurka A4 będzie składać się z 10 składanych arkuszy A3.

Idealnieoprawione książki składają się z pojedynczych stron, które są układane i prostopadłe do siebie, aby utworzyć blok stron, które są trzymane razem z klejem na tylnej krawędzi każdej strony. Okładka jest osobnym arkuszem, który jest owinięty wokół bloku i przyklejony do grzbietu.

Szwy siodłowe i doskonała oprawa zarówno dają wysoce profesjonalne wykończenie, jak i są używane do wielu różnych publikacji, więc aby pomóc wybrać między nimi zadać sobie kilka pytań na temat swojego projektu.

Ile stron będę miał w mojej książce?

Nawet jeśli nie jesteś od razu pewien swojej dokładnej liczby stron, przybliżony pomysł na długość książki może podjąć decyzję za Ciebie.

Książeczki zszywane w siodle mogą mieć od 8 do 64 stron wydruku. Jeśli masz 40 lub więcej stron, wyprostujemy grzbiet, aby uzyskać jeszcze lepiej wyglądającą broszurę, która zamknie się całkowicie płasko.

Pamiętaj, że ponieważ składają się one ze składanych przekładek, Twoja ostateczna liczba stron musi być wielokrotnością czterech.

Doskonale oprawioneksiążki mogą mieć od 28 do 700 drukowanych stron, dlatego wiele czasopism i dłuższych książek jest doskonale oprawionych.

Jak ludzie będą korzystać z tej broszury?

Może się to wydawać dziwne pytanie, ale każda metoda oprawy produkuje książki o różnych cechach. Doskonale oprawione książki mogą być drukowane na grzbiecie, dzięki czemu można rozpoznać publikację bez oglądania okładki. Klej PUR używany do oprawy stron jest odporny zarówno na wysokie jak i niskie temperatury. Jest elastyczny i nie kruszy się, dzięki czemu grzbiety nie pękają i strony nie wypadają. Oznacza to, że idealnie oprawione książki zamykają się całkowicie płasko, ale muszą być trzymane otwarte podczas czytania.

Książeczki w szwiesiodłowym otwierają się całkowicie i pozostają otwarte.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o oprawie należy zawsze rozważyć przeznaczenie broszury lub książki oraz sposób jej wykorzystania.

Która z nich jest najbardziej opłacalna?

Książeczkizeszytowe są bardzo ekonomiczne, zwłaszcza w przypadku mniejszych ilości. W DigitalPrinting.pl dostarczamy nawet jedną zeszytową książkę już od 17,50 funtów, a z naszym 10% rabatem* w tym miesiącu zaoszczędzisz jeszcze więcej, niezależnie od wielkości i ilości!

Doskonaleoprawione książki są również bardzo korzystne cenowo. Na przykład, 250 28-stronicowych książek A5 według specyfikacji zalecanej na naszej stronie internetowej będzie kosztować tylko 1,52 funta za książkę (cena prawidłowa w dniu publikacji).

Jeśli Twoja książka ma długość od 28 (minimum dla oprawy idealnej) do 64 (maksimum dla oprawy siodłowej) stron, kliknij na ofertę dla obu typów, aby pomóc Ci zdecydować, która opcja najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Czy grafika jest taka sama dla książek zszytych z siodełka i oprawionych perfekcyjnie?

Dla każdego produktu zachęcamy do dostarczenia gotowego do druku pliku PDF. Możemy również zaakceptować różne formaty obrazów, jak również pliki Word lub Publisher, ale dostarczenie projektu graficznego w formacie PDF przyspieszy proces i pozwoli na łatwe przeniesienie projektu graficznego poprzez przygotowanie go do druku i wydruk.

Okładki zarówno zeszytowych jak i perfekcyjnie oprawionych dokumentów powinny zawierać spady 3 mm, a wszystkie teksty lub istotne informacje powinny znajdować się w bezpiecznym miejscu, w odległości co najmniej 5 mm od krawędzi strony. (Aby uzyskać więcej informacji na temat spadów lub bezpiecznych obszarów, kliknij na zakładkę " Stwórz grafikę gotową do produkcji " na naszej stronie pomocy technicznej).

W przypadku perfekcyjnie oprawionych książek, należy również pozostawić 12 mm margines na krawędzi każdej strony (lewa strona dla stron prawych i prawa dla stron lewych), ponieważ każdy tekst lub ważna informacja będzie bardzo trudna do zauważenia, jeśli jest zbyt blisko oprawy.

Ponieważ jednak książki zszywane w siodle otwierają się w pełni, można uruchamiać grafikę lub obrazki (ale nie tekst) na dwóch stronach.

Czasy wykonania

W DigitalPrinting.pl rozumiemy, jak ważne są Państwa terminy, dlatego oferujemy szeroki wachlarz możliwości dostawy wszystkich naszych produktów. Przy zamówieniu wystarczy wybrać ten, który odpowiada Twoim wymaganiom, a my upewnimy się, że Twoja broszurka zostanie wysłana na czas.

Papier i wykończenie

Dzięki zszytym siodełkom i perfekcyjnie oprawionym broszurom masz do wyboru różne gramatury i rodzaje papieru:

Jedwab jest gładki w dotyku i ma subtelny połysk powierzchni. Dostępne są różne gramatury od 130-150 g/m² dla stron wewnętrznych i 250-350 g/m² dla okładek.

Połysk ma błyszczącą powierzchnię i bardzo gładkie wykończenie. Wagi od 100-120 g/m² dla wewnętrznych stron i 250-300 g/m² dla okładki.

Niepowlekany ma miękkie wykończenie i jest dostępny w gramaturach od 100-120 g/m² dla stron wewnętrznych i 250-300 g/m² dla okładki.

Wielu klientów decyduje się na laminowanie okładek. Laminowanie z połyskiem daje wyższej jakości połysk niż papier z połyskiem, natomiast laminowanie matowe daje miękkie, nowoczesne wykończenie.

W przypadku papieru niepowlekanego i jedwabnego można również wybrać opcję recyklingu.

Jeśli zdecydujesz się na broszury zszyte w siodle, masz również do wyboru nasz asortyment papierów luksusowych. Ten olśniewający asortyment obejmuje papiery z teksturowanymi, bardzo białymi, metalicznymi i perłowymi wykończeniami. Jeśli tylko najlepszy papier jest wystarczająco dobry na Twoją broszurę, a liczba stron wynosi 64 lub mniej, to warto rozważyć wybór luksusowego papieru.

Książeczki zszywane w siodle lub idealnie oprawione - mamy je pokryte

Wiemy... zły kalambur. Ale chodzi nam o to, że jesteśmy w doskonałej pozycji do pomocy przy każdym rodzaju broszury, której potrzebujesz. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w druku cyfrowym, rozwijaliśmy się i rozwijaliśmy wraz z naszymi klientami i przemysłem, pozostając zawsze na bieżąco z najnowszą i najlepszą technologią druku cyfrowego. Nasze urządzenia Indigo Digital Presses zapewniają najlepszą dostępną jakość druku cyfrowego i doskonały stosunek jakości do ceny.

Bez względu na to, czy wybierzesz oprawę siodełkową czy idealną, możesz mieć pewność, że Twoja praca będzie zwracać uwagę na szczegóły, na które zasługuje. Jeśli jesteś nowy na rynku, nie martw się. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu dostarczania prac i składania zamówień online. Możesz nawet pobrać edytowalny szablon grafiki do swojej pracy, a sekcja podpowiedzi i wskazówek na każdej stronie produktu pomoże Ci upewnić się, że Twoja praca jest odpowiednia do druku.