single

Czy pomijamy małe i średnie drukarnie w rewolucji atramentowej?

Każdy, kto zwraca uwagę na tę branżę, wie, że atrament jest kolejną technologią transformacyjną w druku komercyjnym i produkcyjnym. InfoTrends przewiduje, że do 2018 r. kolorowy druk atramentowy będzie stanowił 59% kolorowego wolumenu produkcyjnego w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, w porównaniu z 31% w 2012 r., nawet jeśli druk kserograficzny również odnotuje zdrowy wzrost. Kto przejmie ten szybko rosnący wolumen druku atramentowego? Obecnie tylko największe drukarnie dysponują wysokimi nakładami i zasobami finansowymi, które uzasadniają zakup siedmiocyfrowych drukarek atramentowych, a także przestrzenią, która pozwala im pomieścić imponująco duże ramy tych maszyn. Gdzie zatem jest miejsce dla wielu małych i średnich firm, które konkurują o strony transakcyjne i promocyjne, które obecnie migrują do drukarek atramentowych? Czy będą one w stanie konkurować, gdy niższe koszty produkcji w przypadku druku atramentowego staną się normą?

Czy nadszedł wreszcie czas i technologia, które pozwolą drukarniom każdej wielkości w pełni wykorzystać zalety szybkiej technologii atramentowej?

W firmie Xerox pomagamy naszym klientom odnosić sukcesy. Aby odnieść sukces w nowej erze szybkiego rozwoju technologii atramentowej, małe i średnie drukarnie potrzebują nowych opcji produktowych, które pomogą im nie tylko konkurować z dzisiejszymi atramentowymi potworami, ale także zapewnią im przewagę.

Jak będą wyglądały te nowe produkty atramentowe? Oto nasze przemyślenia: Koszty nabycia muszą być znacznie niższe niż to, co jest obecnie dostępne na rynku. Ścieżka migracji - od

cyfrowego druku monochromatycznego

,

cyfrowy kolor

lub offset - powinna być łatwa. Prasa musi działać niezawodnie z prędkością znacznie wyższą niż prasy kserograficzne i produkować imponujące nakłady, ale jej obsługa powinna być prosta, aby zoptymalizować wydajność operatora. Jakość druku musi być bardzo dobra - w rzeczywistości udoskonalenie obecnej generacji maszyn atramentowych przyniosłoby znaczną przewagę nad konkurencją. Maszyna powinna być dobrym obywatelem drukarni, zajmując minimalną ilość miejsca i oferując otwartą architekturę do współpracy z wszystkimi wiodącymi systemami obiegu dokumentów.

systemami przepływu pracy

.

Prasa będzie przeznaczona do podobnego zestawu

szybko rozwijających się zastosowań

jak w przypadku większych maszyn: dokumenty transakcyjne, takie jak rachunki i zestawienia; materiały promocyjne, takie jak broszury, katalogi i przesyłki bezpośrednie; oraz zastosowania wydawnicze, takie jak książki, podręczniki i czasopisma. Powinien on również zapewniać podobny przepływ pracy, w którym czyste arkusze są podawane, a dokumenty w pełnym kolorze wychodzą, eliminując koszty i utratę produktywności związane z nadrukiem na powłokach wyprodukowanych w technice offsetowej.

Krótko mówiąc, system musi zapewniać najwyższą wydajność, wzorcową efektywność i nieograniczoną elastyczność.

Firma Xerox odcisnęła swoje piętno w tej branży dzięki przełomowej technologii. Wynaleźliśmy pierwszą drukarkę laserową; stworzyliśmy rynek publikacji cyfrowych dzięki DocuTech; oraz sprawiliśmy, że cyfrowy druk kolorowy stał się offsetowy, niezawodny i wydajny dzięki

iGen

. W 2013 r,

Xerox przejął firmę Impika

powołując się na chęć pomocy w kształtowaniu przyszłości druku atramentowego.

Już wkrótce będzie można zobaczyć pierwsze owoce tych starań.**UPDATED: UWAGA EDYTORÓW**

23 lutego na targach Hunkeler Innovationdays w Lucernie w Szwajcarii zaprezentowaliśmy drukarkę atramentową Xerox Rialto 900, pierwszą w historii w pełni zintegrowaną drukarkę arkuszową z funkcją roll-to-cut, która łączy dużą wydajność z mniejszym, bardziej wydajnym i dostępnym opakowaniem.

Zajrzyj na nasz

blog, aby dowiedzieć się więcej

i zobacz

pełne odsłonięcie na YouTube

lub odwiedź stronę Xerox Rialto 900 Inkjet Press na Xerox.com, aby uzyskać

pełne informacje o produkcie

.