single

Ostateczny przewodnik po drukowaniu broszur

Nawet w dzisiejszej erze cyfrowej drukowane broszury pozostają ważnym, popularnym i bardzo skutecznym sposobem promocji firm, wydarzeń, produktów i usług. Ludzie o wiele chętniej przeglądają lub czytają drukowane broszury niż spędzają podobny czas na czytaniu treści online. Broszury w wersji drukowanej można czytać w dowolnym miejscu i czasie, które są odpowiednie dla czytelnika lub klienta. Jest to jeden z powodów, dla których broszury drukowane nadal stanowią duży procent naszego marketingu.

Bez względu na to, czy produkujesz program imprez, broszurę informacyjną, magazyn, książkę referencyjną, czy nawet powieść, drukowanie broszur jest idealnym sposobem na wydobycie Twojej wiadomości.

Istnieje więcej rodzajów drukowania broszur niż wiele osób zdaje sobie sprawę, dlatego stworzyliśmy doskonały przewodnik po drukowaniu broszur, który pomoże Ci wybrać najlepszy rodzaj dla Twojego projektu.

Do czego można wykorzystać drukowanie broszur?

Drukowanie broszur to sposób na wyprodukowanie dowolnej książki, czasopisma lub dokumentu o długości od ośmiu do 700 drukowanych stron. W zależności od metody można wydrukować broszurę o wymiarach 120x120 mm lub A3. Istnieją trzy rodzaje oprawy powszechnie stosowane w druku broszurowym i każdy z nich ma swoje unikalne zalety.

Broszury zszywane siodełkowo

W książkach zszywanych siodełkiem strony są oprawiane zszywkami (lub drutami) wzdłuż złożonego kręgosłupa. Książeczki zszyte siodełkowo wyglądają bardzo profesjonalnie przy niskich kosztach, dzięki czemu są niezmiennie popularne wśród naszych klientów. Jeśli twoja broszurka ma ponad 40 stron, zszywamy ją prostopadle do grzbietu, aby uzyskać jeszcze lepsze wykończenie i nie dopuścić do jej otwarcia.

Zastosowania obejmują:

Broszury, katalogi, programy imprez, biuletyny i broszury informacyjne.

Strony

Książeczki zszyte z siodełkiem są idealne do każdego dokumentu o długości od ośmiu do 64 stron.

Rozmiar broszury

Istnieje 11 różnych rozmiarów broszur, od 120 mm kwadratowych do A4, w tym formaty kwadratowe, portretowe i landscape. Zobacz pełną gamę rozmiarów książek zszywanych w siodle tutaj.

Wskazówki i porady

Większość klientów używa około 150 g/m² na stronach wewnętrznych i 250 g/m² na okładce z laminowaniem na zewnątrz. Jednakże, zalecamy 130 g/m² na wewnętrzne strony, jeśli Twoja broszura ma ponad 28 stron.

Pamiętaj, że broszury zszywane w siodle są wykonane z zagiętych przekładek. Każda rozpiętość jest składana do czterech drukowanych stron, więc końcowa liczba stron musi być podzielna przez cztery.

Podaj swoją pracę jako wielostronicowy plik pdf zapisany jako pojedyncze strony, przechodzące kolejno od okładki (pierwszej strony) do końca książki i zawierające wszystkie puste strony, które pojawią się w gotowej książce.

Specjalna oferta na broszury zszywane w siodle

W tym miesiącu nasze broszury zszywane w siodle mają jeszcze lepszą wartość przy 10% zniżce*. Wejdź na stronę www.DigitalPrinting.co.uk i kliknij na wycenę, aby zobaczyć, ile możesz zaoszczędzić!

Doskonale oprawione książki

Doskonale oprawione książki składają się z pojedynczych liści, które są układane w kwadratowy blok, a następnie sklejane wzdłuż tylnej krawędzi stron. Następnie okładka jest owijana wokół i przyklejana do grzbietu. Stosujemy bardzo mocny i elastyczny klej PUR, który jest odporny na ekstremalne temperatury. Dzięki temu Państwa książka może być otwierana pełniej, bez pęknięć kręgosłupa, luźnych lub wypadających stron.

Dzięki perfekcyjnej oprawie powstają profesjonalne książki lub dokumenty, które zamykają się całkowicie płasko, a my drukujemy je również na grzbiecie, dzięki czemu doskonale nadają się do ekspozycji i układania w stosy.

Zastosowania obejmują:

Raporty roczne lub firmowe, broszury, magazyny, teksty edukacyjne, książki referencyjne i powieści.

Strony

Ogromną zaletą perfekcyjnie oprawionych książek jest to, że mogą być używane do każdej książki lub dokumentu od 28 stron długości aż do 700 stron. Wszystko, od magazynów po bestsellerowe powieści, jest doskonale oprawione.

Rozmiar strony

Doskonale oprawione książki występują w tych samych jedenastu rozmiarach co zeszytowe broszury siodełkowe, od 120 mm x 120 mm do A4.

Wskazówki i porady

Ponieważ okładka i strony wewnętrzne są produkowane oddzielnie, należy dostarczyć jeden plik pdf na okładki wewnętrzne i jeden na strony wewnętrzne. Zapisz okładkę jako płaską okładkę z grzbietem, a strony wewnętrzne jako wielostronicowy plik pdf zapisany jako pojedyncze strony w stanie gotowości do pracy. Idealnie oprawione książki nie otwierają się całkowicie płasko, więc na Twojej okładce zostaw bezpieczną przestrzeń co najmniej 12 mm pomiędzy tekstem a wnętrzem każdej strony, obok której będzie oprawiona.

Wiro oprawione

W przypadku wiązania wiro, pojedyncze liście są układane w stosy i dziurkowane wzdłuż lewej lub górnej krawędzi. Następnie drut jest podawany przez otwory, wiążąc strony razem. Książki w oprawie Wiro mają tę zaletę, że otwierają się całkowicie płasko lub składają się dookoła. To czyni je idealnymi dla instrukcji obsługi lub jakichkolwiek dokumentów, które muszą być czytane podczas gdy pozostawiają wolne ręce dla innego zadania.

Zastosowania obejmują:

Książki z przepisami, instrukcje obsługi, dokumenty prezentacyjne, pomoce naukowe, raporty firmowe.

Strony

Możesz mieć do 360 drukowanych stron (180 liści drukowanych po obu stronach) z minimum czterema liśćmi.

Rozmiary

Wiro oprawione książki są w pięciu rozmiarach: 1/3 A4, A5, 210 mm kwadratowe, A4 i A3 krajobrazowe

Wskazówki i porady

Podobnie jak w przypadku doskonałej oprawy, strony w wiro oprawionych książkach potrzebują bezpiecznego obszaru 12 mm na krawędzi oprawy. Dostarcz swoją pracę jako jeden wielostronicowy plik pdf zapisany jako pojedyncze strony od okładki do tyłu i zawierający wszystkie puste strony. Możesz laminować okładkę lub dodać przezroczystą okładkę octanową dla dodatkowej ochrony.

Wybrałeś swoją broszurę? Wybierz papier!

Cokolwiek zdecydujesz się na swoją nową drukowaną broszurę, masz duży wybór typów i gramatur papieru z naszej szerokiej oferty.

Standardowy papier premium jest dostępny w trzech wykończeniach: niepowlekany, jedwabny i błyszczący. Gramatury papieru wahają się od 100 g/m² do 350 g/m². Zapoznaj się z naszą stroną internetową, aby zobaczyć wszystkie opcje dla typów i wykończeń papieru wraz z rekomendacjami naszego zespołu.

Jeśli Twoja broszura jest oprawiona w wiro lub zszywana w siodełko, możesz również wybrać z naszej wspaniałej gamy luksusowych papierów. Są to papiery z efektem metalicznym i perłowym, które dają piękny połysk.

Oferujemy również papiery teksturowane i tłoczone z efektem lnu, kładzione, młotkowane lub filcowe. Wygląd tych luksusowych papierów naprawdę przenosi Twoje broszury na inny poziom, więc poproś o przykładowe opakowanie - jesteśmy pewni, że będziesz pod wrażeniem.

Jesteśmy również zadowoleni z zielonego druku. Dlatego oferujemy również papiery z recyklingu, przetwarzamy 99% wszystkiego, co może być ponownie wykorzystane i staramy się używać wyłącznie papieru z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Wszystkie papiery oferowane przez nas do druku broszur nadają się do recyklingu, z wyjątkiem wszystkiego, co jest na nich laminowane.