single

Zapewnienie wysokiej jakości zdjęć w 4 prostych krokach

Robienie zdjęć nigdy nie było tak łatwe i popularne jak obecnie. Era cyfrowa sprawiła, że sztuka fotografowania stała się niezwykle wygodna. Nie ma się czym martwić, tylko dziesiątki automatycznych ustawień w naszych inteligentnych aparatach. Dzisiejsze doznania fotograficzne są płynne i przyjemne, podobnie jak sztuka drukowania wysokiej jakości zdjęć.

To zapomniane rzemiosło dokonało również ogromnego skoku technologicznego, mniej znanego ogółowi społeczeństwa. Dzięki niesamowitym drukarkom i nowym technikom, takim jak pigment, Giclée i druk aluminiowy, dzisiejsze zdjęcia drukowane są perfekcyjne pod względem fotograficznym.

Z pomocą tych najnowszych technologii drukowanie broszur, katalogów, plakatów, wizytówek, ulotek stało się bardzo proste. Potrzebujesz jednak odpowiedniego partnera do druku, który zapewni najlepszą jakość wydruków.

4 Wskazówki dotyczące uzyskiwania wysokiej jakości wydruków

Korzystanie z nowoczesnych gadżetów do robienia zdjęć i drukowania jest łatwiejsze. Chyba, że masz bardzo ostre oko do szczegółów, różnica w jakości jest zazwyczaj niezauważalna. Co więcej, projektowanie zabezpieczeń marketingowych wymaga odpowiednich umiejętności, które dobrze wyglądają jak miękkie kopie. W przypadku, gdy chcesz wydrukować wizytówki i mieć je na papierze, to też jest możliwe. Dzisiejsza technologia i techniki drukarskie są nie tylko bardziej wyrafinowane niż kiedykolwiek wcześniej, ale są również bardzo wygodne. Drukarki komercyjne pozwalają na drukowanie wysokiej jakości zdjęć.

Jeśli zdecydujesz się na drukowanie zdjęć z profesjonalistą, poniższe wskazówki pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty. Oto jak uzyskać wysokiej jakości zdjęcia:

 1. Użycie zdjęć w wysokiej rozdzielczości: Bardzo ważne jest, aby używać tylko zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Nawet najpotężniejsza drukarka nie jest w stanie wykonać zdjęcia wykonanego aparatem o niskiej rozdzielczości lub zaprojektowanego z użyciem niskich pikseli. Jeśli oczekujesz pierwszorzędnych rezultatów, powinieneś unikać zdjęć o niskiej jakości.
  Zaprojektuj zdjęcia w Photoshopie lub innym wysokiej klasy oprogramowaniu do edycji obrazów w wysokiej rozdzielczości, aby uzyskać najlepsze wydruki.
  Aby uzyskać wysokiej jakości wydruki broszur, ulotek itp., zdjęcia, które mają być umieszczone w zabezpieczeniach, muszą być wykonane za pomocą aparatu o wysokiej rozdzielczości.
 2. Polegaj na programie Smart Photo Editors w celu uzyskania poprawek jakościowych:
  Jeśli szukasz wysokiej jakości rezultatu - niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie cyfrowe czy drukowane - musisz użyć dobrego edytora zdjęć. Na szczęście, inteligentne fotoedytory nie są skomplikowane w obsłudze i są niedrogie. Znajdź najlepszego partnera do druku komercyjnego, aby uzyskać wysokiej jakości drukowane zdjęcia. W zależności od tego, czego potrzebujesz, musisz wybrać wykwalifikowanego fotoedytora. Cokolwiek wybierzesz, nie licz na wiele bez edycji.
 3. Wybór odpowiedniego partnera do druku komercyjnego:
  Wysoką jakość drukowanych zdjęć można osiągnąć za pomocą profesjonalnych drukarek, które są zaprojektowane specjalnie do tego celu. Musisz zwrócić uwagę przy wyborze partnera do druku komercyjnego. Spróbuj dowiedzieć się więcej na temat druku offsetowego. Jest to jeden z najbardziej popularnych i ekonomicznych sposobów drukowania dużych ilości materiałów na potrzeby komercyjne, takich jak broszury, czasopisma, książki, materiały piśmienne itp. Proces ten obejmuje konwersję do modelu CMYK, dobór plików, stworzenie podniebienia dla każdego koloru, który ma być użyty podczas druku. Rezultat jest spójny i wysokiej jakości przy użyciu systemów komputerowych zastępujących system komputerowo-filmowy.
 4. Wybór najlepszego papieru fotograficznego: Wybór najlepszego papieru fotograficznego do uzyskania pożądanego rezultatu może być trudny. Różne drukarki pracują z różnymi rodzajami papieru fotograficznego - niektóre z nich w ogóle nie akceptują grubego, błyszczącego papieru fotograficznego. Profesjonalista będzie w stanie dobrać odpowiedni rodzaj papieru.

Profile kolorów i drukowanie

Przed wysłaniem zdjęć do druku, należy zrozumieć naukę o tworzeniu kolorów i zapoznać się z różnymi technikami druku. W ten sposób będziesz w stanie podjąć najlepszą decyzję, aby skończyć z wysokiej jakości zdjęciami.

CMYK

Standardowy profil kolorystyczny dla druku nazywa się CMYK, który jest akronimem wykonanym z czterech farb używanych do tworzenia bogatej czerni w kolorowe obrazy - cyjan, magenta, żółty i czarny. CMYK nie daje bardzo jasnego efektu, dlatego też zwykle używa się go do tworzenia wizytówek i broszur.

RGB

Aby uzyskać jaśniejsze rezultaty, profesjonaliści używają tzw. profilu kolorów RGB. W przeciwieństwie do CMYK, RGB łączy w sobie światło czerwone, zielone i niebieskie, tworząc kolorowe obrazy. Te trzy kolory tworzą obrazy na cyfrowych ekranach, dlatego RGB jest dedykowanym profilem kolorystycznym do tworzenia stron internetowych, aplikacji mobilnych i filmów.

Pantone

System Pantone Matching System, w skrócie PMS, pomaga dopasować materiały do odpowiadających im kolorów RGB lub CMYK. Pantone jest zwykle używany do drukowania tkanin, ponieważ zapewnia, że kolor jest taki sam w każdym wykonaniu, bez względu na rodzaj drukarki lub materiału użytego do druku kolorowego.

Wniosek

Osiągnięcie wysokiej jakości drukowanych zdjęć jest możliwe nie tylko w erze cyfrowej, ale jest również łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać - użycie aparatu fotograficznego wysokiej rozdzielczości, inteligentnych fotoedytorów, najlepszego partnera do druku dla Twoich potrzeb i odpowiedniego rodzaju papieru do druku.

Jeśli chodzi o techniki druku, to zależy wyłącznie od Ciebie. Kiedy będziesz miał odpowiednią wiedzę, wszystko inne wpadnie na swoje miejsce. Mamy nadzieję, że to co przeczytaliście w powyższym artykule było pomocne i życzymy Wam jak najwięcej szczęścia w realizacji Waszych projektów.