single

Automatyzacja zarządzania kolorem staje się coraz łatwiejsza

Napisane przez: Howard Fenton Starszy konsultant ds. technologii NAPL Jeśli przyjrzeć się temu, w jaki sposób nowe innowacyjne technologie są dodawane do urządzeń z najwyższej półki, takich jak maszyny do druku cyfrowego, można zauważyć, że zazwyczaj odbywa się to na zasadzie strategii top down. Innymi słowy, zaczyna się to na najwyższym poziomie linii produktów, jak w przypadku rodziny iGen, a z czasem przenosi się na inne urządzenia.

W 2008 roku zostałem wezwany do Rochester w stanie Nowy Jork, aby zobaczyć nowy produkt. Po podpisaniu stosu formularzy NDA (non-disclosure agreement), Quincy Allen, były prezes Production Systems Group Xerox, spotkał się ze mną i zaprowadził mnie do maszyny iGen beta. Po raz pierwszy zapoznałem się z szeregiem nowych technologii zaprojektowanych w celu zautomatyzowania czasochłonnych etapów dopasowywania kolorów i kontroli procesu, niezbędnych do zapewnienia wysokiej jakości kolorów. Nowe technologie zastosowane w iGen4 obejmują:

    Auto Density Control. Wykorzystuje ona układ czujników na całej szerokości, aby automatycznie wykrywać i eliminować różnice gęstości i smugi. Nowy system dozowania nośnika. Łączy suchy atrament i nośnik. Linearyzacja o wysokiej rozdzielczości. Proces ten eliminuje czasochłonną kalibrację skali szarości i pozwala uzyskać lepsze neutralne szarości i cienie. Zaawansowane profilowanie kolorów. Ta innowacja umożliwia uzyskanie większej spójności kolorów i realizmu w przypadku znanych obiektów, takich jak twarze i niebo.

Przewidywano, że technologie te pomogą użytkownikom zwiększyć wydajność o 25% do 35% w porównaniu z iGen3. Słyszałem raporty, że była to ostrożna prognoza i że wydajność wzrosła nawet o 50%. Jeśli jeszcze o tym nie słyszeliście, to wkrótce usłyszycie o Xerox Confident Color. Jest to sposób na poprawę dopasowania kolorów na różnych urządzeniach. Jeśli nie jesteś pewien, ile krwi, potu i łez trzeba włożyć w dopasowanie kolorów w dzisiejszych czasach, powinieneś zapytać swoich pracowników. To może być więcej niż się spodziewasz! Howard Fenton jest starszym konsultantem ds. technologii w NAPL. Howie doradza drukarniom komercyjnym, zakładom produkcyjnym i producentom w zakresie zarządzania przepływem pracy, operacji, usług cyfrowych i badań klientów. Jest płatnym współpracownikiem tego bloga.