single

4 sposoby na dobre wizytówki

Wydruk firmowych wizytówek to jedna z najważniejszych inwestycji, ponieważ będzie to inwestycja w firmowy wizerunek. Wizytówki są nośnikiem pierwszego wrażenia i to one bardzo często decydują o tym czy dany kontakt będzie zachowany. Jak więc wybrać najlepsze wizytówki biznesowe. Mamy tutaj kilka odpowiedzi na najbardziej popularne pytania, które tego dotyczą.

Wizytówki biznesowe – tradycja w nowoczesnym wydaniu Mijają lata, dekady, wieki, a wizytówki nadal towarzyszą większości spotkań osobistych i biznesowych. Wizytówki to klasyka z wielowiekową tradycją i warto je wykorzystywać do budowania wizerunku własnej firmy. Wręczanie kart biznesowych to część etykiety biznesowej a to w jakiej będą formie będą wręczane będzie decydować o wizerunku osoby, która je daje.

1. Jaki format wizytówki wybrać?

Warto wybrać wizytówki klasyczne, które będą miały uniwersalny charakter. W przypadku wizytówek firmowych raczej nie powinno się eksperymentować z ich rozmiarem. Najczęściej spotykane są takie w rozmiarze 90x50 oraz 85x55. Warto tych formatów się trzymać, ponieważ są one optymalne, trzymają się dobrze w dłoni, mieszczą się w portfelu lub etui na wizytówki. Natomiast jeśli chodzi o kreatywność zostawić ją trzeba na materiały reklamowe.

2. Na jakim podłożu drukować wizytówki?

Drukując wizytówki trzeba wybrać jakość a nie byle jakość. wizytówki mają być estetyczne, czytelne i poprawne. Kreatywność można wpleść w formę tradycyjną. Na co trzeba więc zwrócić uwagę, gdy się je drukuje/ bardzo ważne będzie podłoże, na jakim się znajdą, jego grubość a także sposób wykończenia. Aby wizytówki na długo zachowały trwałość najlepiej wybrać papier kredowy, który będzie miał przynajmniej 350 g. można też dodać kreatywnego twista w postaci kolorowego środka takiej wizytówki.

Elementy wizytówki

Efektowne a przy tym eleganckie są wizytówki trójwarstwowe z kolorowym środkiem, kaszerowane. Są one grubsze niż typowe wizytówki, dają imponujący i profesjonalny efekt. Innym pomysłem jest druk na podłożu dekoracyjnym i tutaj można wybrać różne kolory, grubości i faktury podłoża oraz tworzyć ciekawe połączenia.

3. Czy warto uszlachetniać wizytówki?

Dobrym pomysłem będzie uszlachetnienie wizytówek. Do klasycznych prostych wzorów najlepiej będzie dopasować błyszczącą folię a do tych odważniejszych kolorowych projektów można dobrać folię matową. Wizytówka nie tylko powinna ładnie wyglądać, ale ma być także przyjemna w dotyku. Jeśli ma mieć ciekawą fakturę przypominającą skórę brzoskwini można przykryć ją folią soft touch. Uszlachetnienie poprawia wygląd, sprawia, że są przyjemne w dotyku a takżę podnosi trwałość.

4. Czy opłaca się zamawiać wizytówki online?

Odpowiedź brzmi, że oczywiście warto. Chociaż pod warunkiem, że wybierzesz dobrą e-drukarnię. Zalet druku wizytówek przez internet jest rzeczywiście wiele przede wszystkim można zamawiać je w dowolnym miejscu oraz czasie. Można to robić nawet w nocy. Nie trzeba wychodzić z domu. Wydruk zleca się z domu, biura czy z plaży w trakcie wakacji. Nie trzeba nigdzie dzwonić ani jechać. Warto jednak sprawdzić oferty, porównać ceny a także opinie na temat różnych drukarni, by rzeczywiście mieć gwarancje, że będzie w stanie ładnie dla nas przygotować konkretny rodzaj wizytówek jakie będziemy chcieli zamówić, że będzie dysponować do tego odpowiednim sprzętem.