single

Jak obniżyć koszty bezpośredniej wysyłki pocztowej bez utraty jakości

Koszty przesyłek direct mail mogą przybierać różne formy i rozmiary - podobnie jak sami nadawcy.

Największym kosztem w przypadku direct mailingu jest często koszt przesyłki pocztowej. Opłata pocztowa za kampanię direct mail może przewyższyć wszelkie inne koszty produkcji. Jest to jeden ze sposobów uniknięcia popełnienia miażdżących błędów w kampaniach direct mail.

Ogromne różnice kosztów mogą wynikać z najdrobniejszych szczegółów, dlatego warto przemyśleć swoją strategię produkcji pod kątem ograniczeń, jakie nakłada na nią amerykańska poczta (USPS). Aby zapewnić efektywną kosztowo strategię dla direct mail, należy rozważyć i uwzględnić wiele czynników - stawki pocztowe, rozmiary, kształty i sposób przestrzegania zasad, które mogą przynieść duże oszczędności.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, aby obniżyć koszty wysyłki bezpośredniej:

Całkowite koszty wysyłki bezpośredniej

Należy wziąć pod uwagę każdy aspekt procesu wysyłki. Na przykład, jeśli zamiast paczki użyjesz ciężkiej koperty, koszt przesyłki wzrośnie o 5 centów, ponieważ koperta jest teraz traktowana jako płaska. Zaoszczędzisz jednak 39 centów na opłatach pocztowych. Zwracanie uwagi na te drobne szczegóły dotyczące kosztów może pomóc Ci zaoszczędzić znaczną kwotę przy korzystaniu z usług direct mail. Zapoznaj się z nowymi podwyżkami opłat pocztowych wprowadzonymi przez USPS w 2017 r.

post powiązany: ile kosztuje direct mail?

Wykorzystanie

Jak dokładnie Twoja firma korzysta z direct mail? Wysyłanie listów i oświadczeń w formie płaskiej może poprawić estetykę dokumentu, ale kosztuje też 39 centów więcej za sztukę. Zadaj sobie pytanie, czy ładny wygląd jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla wydawania większej ilości pieniędzy niż potrzebujesz na wysyłkę. USPS oferuje ten przewodnik przy podejmowaniu decyzji o rozmiarach i kształtach.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest grubość. Jeśli grubość wyściełanej przesyłki pocztowej przekracza 0,75 cala, jest ona traktowana jako paczka. Zmniejsza to kwotę, którą możesz zaoszczędzić, używając wyściełanej przesyłki zamiast pudełka, i jest warte rozważenia w przypadku strategii "direct mail - stawki pocztowe/kształty, jak oszczędzać".

Pakowanie

To, jak efektywnie zapakujesz produkt przed wysyłką, ma znaczący wpływ na ostateczny koszt. Na przykład, jeśli wysyłasz pudełko, będzie ono traktowane jako paczka i będzie kosztować więcej, jeśli chodzi o montaż i pakowanie.

Nowe przepisy dotyczące grubości oznaczają, że wyściełane listowniki nie są już skutecznym substytutem. Jeśli zdecydujesz się na użycie listowników, w których proces pakowania można zautomatyzować, może to obniżyć koszty realizacji i wysyłki. Wprowadzono nowy zestaw wytycznych zachęcających do stosowania jednakowej grubości przesyłek, co ułatwiłoby ich obróbkę mechaniczną.

W przeszłości USPS pobierał takie same stawki za przesyłki listowe, płaskie i paczki. Z tego powodu firmy nie dbały o efektywne pakowanie. Obecnie jednak, dzięki nowym stawkom, firmy zaczęły wymagać niestandardowych opakowań zamiast standardowych listowników z ogromnymi przerwami w środku opakowania.

Początkowo korzystanie z wyspecjalizowanych opakowań może być droższe, ale w dłuższej perspektywie pozwala obniżyć koszty, ponieważ są one przystosowane do różnych pojemności, co umożliwia efektywne pakowanie. Zmniejszają się koszty pocztowe, a także wymagania dotyczące zapasów.

Downsizing

Wiele można zyskać, umieszczając pocztę w mniejszych paczkach poprzez składanie ich zawartości. Lekkie zagniecenia, które mogą się pojawić, są tego warte, gdy na każdej płaskiej przesyłce można zaoszczędzić 39 centów. Można także zamieniać paczki na płaskie, uzyskując podobne oszczędności, nawet do 13 uncji.

Jeśli zamiast listów wysyłasz butelki, możesz zastąpić je opakowaniami blistrowymi, a zamiast pudełek użyć płaskich. Książeczki czekowe, karty okolicznościowe, artykuły promocyjne i inne można wysyłać w paczkach zamiast w pudełkach, oszczędzając 0,33 USD na sztuce.

Projektowanie marketingowe

Aby obniżyć koszty kampanii, należy również zwrócić uwagę na format przesyłki. Broszura w rozmiarze listu kosztuje więcej, ale ma taką samą wartość jak broszura w rozmiarze tradycyjnym. Mniejszy rozmiar może obniżyć koszty wysyłki z ponad dolara do mniej niż 75 centów. Wysyłka masowa z wykorzystaniem tej techniki może pomóc zaoszczędzić dziesiątki tysięcy dolarów na każdych 100 000 sztuk przesyłek. Pomyśl także o kształcie - na przykład kwadratowe kartki mogą znacznie zwiększyć koszty wysyłki.

Zastosowanie tych metod w strategii direct mail może sprawić, że nowe wytyczne nie zmuszą Cię do wydawania niebotycznych kwot na kampanię direct mail.

Potrzebujesz pomocy przy kampaniach direct mail, realizacji wysyłek lub innych materialnych elementach marketingowych?