single

Wreszcie, dodaj niskonakładową inteligencję do opakowań

Jako przetwórca opakowań lub właściciel marki masz przed sobą wyzwania. Użytkownicy końcowi chcą bardziej autentycznych, bezpiecznych i inteligentnych produktów. Tymczasem firmy odczuwają skutki podrabiania towarów na kwotę 500 miliardów dolarów rocznie. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają rozwiązać ten problem. Jednak ich wdrożenie jest często kosztowne lub, jeśli są tańsze, poziom bezpieczeństwa jest obniżony. Istnieje jednak tani sposób na dodanie inteligencji i wysokiego poziomu bezpieczeństwa do opakowań. Nazywa się to Xerox® Printed Memory.

Opakowania stają się inteligentniejsze

Wytwarzana w procesie drukowania, pamięć drukowana Xerox® Printed Memory dodaje inteligencję do przedmiotów poprzez drukowanie cienkich obwodów na elastycznym podłożu. Elastyczność oferowana przez ten współczynnik kształtu zapewnia szeroką gamę swobód projektowych, których nie oferują inne rozwiązania. Etykiety te mogą być umieszczane na opakowaniach na każdym etapie procesu. I choć są niewielkie, kryją w sobie wiele przydatnych funkcji. Pamięć nieulotna może przechowywać do 36 bitów, co przekłada się na 68 miliardów różnych kombinacji danych. Dane są zachowywane do momentu nadpisania w ciągu 10 lat. Można na niej przechowywać wszystko, od kodów partii i numerów seryjnych po daty ważności i kody geograficzne. Do zapisu i odczytu etykiet służy niedrogie urządzenie kontaktowe. Aby sprostać wielu unikalnym aplikacjom i zastosowaniom, można zaprojektować niestandardowy czytnik w oparciu o wymagania użytkownika. Może to być czytnik zewnętrzny do odczytu pamięci na opakowaniach lub może być zintegrowany z jednostką dozującą do stosowania w inteligentnych materiałach eksploatacyjnych. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest to, że do odczytu pamięci nie jest wymagana obecność w sieci. Jest to ważne w przypadku, gdy sieć Wi-Fi może być niedostępna lub gdy chcemy zapobiec włamaniom do sieci. Czytnik może również współpracować z istniejącym smartfonem. Przyjrzyjmy się kilku sposobom zastosowania tej technologii.

Ochrona marki

Ochrona marki i zawartości opakowania jest ważna w każdej branży. Ma jednak krytyczne znaczenie dla firm farmaceutycznych, rządowych i wszystkich innych branż, które zajmują się sprzedażą na szarym rynku, podróbkami i integralnością łańcucha dostaw. Pamięć drukowana Xerox® może być wykorzystywana do niedrogiego uwierzytelniania produktów, monitorowania zmian przeznaczenia, śledzenia szarego rynku i łańcucha dowodowego. Na przykład firmy farmaceutyczne mogą zapewnić autentyczność produktów w celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Agencje rządowe mogą minimalizować oszustwa, stosując inteligentne, bezpieczne stemple podatkowe na wyrobach tytoniowych i alkoholowych. A firmy odzieżowe z wyższej półki mogą chronić swoją markę przed zniszczeniem. Można również dodać opcjonalne kleje zabezpieczające przed manipulacją oraz funkcję kryptograficzną, która obejmuje kody kreskowe lub kody QR, co sprawia, że jest to jedno z najbardziej odpornych na manipulację i zapobiegających fałszerstwom rozwiązań na rynku. Wyobraź sobie, że możesz wbudować kody regionów, sklepów i dystrybutorów, aby sprawdzić, czy Twój kanał dystrybucji jest sprawny. A może zeskanować produkt kosmetyczny o wysokiej wartości, aby sprawdzić, czy jego zawartość jest autentyczna? To tylko kilka z możliwości, jakie daje pamięć drukowana Xerox®. Oczywiście, użytkownik końcowy również jest beneficjentem, mając pewność, że jego produkt jest bezpieczny i oryginalny.

Inteligentne materiały eksploatacyjne

Innym bezpośrednim zastosowaniem Xerox Printed Memory jest zastosowanie w obszarze inteligentnych materiałów eksploatacyjnych w celu ochrony i zwiększenia przychodów z wkładów. Ponieważ etykiety Xerox® Printed Memory mogą wchodzić w interakcję z urządzeniem dozującym, można liczyć, rejestrować czas, kalibrować i dostarczać innych informacji na temat użytkowania wkładu. Produkty, które posiadają jednostkę dozującą akceptującą wkłady lub materiały eksploatacyjne, mogą odnieść duże korzyści z tych rozwiązań. Obejmuje to takie branże jak farmaceutyki, opieka zdrowotna, wysokiej klasy produkty kosmetyczne, urządzenia, jak również żywność i napoje. Być może najbardziej ekscytujące jest to, że to dopiero początek. Już teraz prowadzimy badania nad drukowaną elektroniką o bardziej zaawansowanych możliwościach. Umożliwi to tworzenie opakowań przyszłości, które będą mogły przechowywać, odczytywać, przetwarzać i przekazywać informacje. Dodawanie inteligencji do opakowań jest wreszcie dostępne dla każdego przetwórcy lub właściciela marki. Aby uzyskać więcej informacji na temat pamięci drukowanej Xerox® Printed Memory, odwiedź nas online. - — *Havoscope