single

Drukowanie krótkich, czterokolorowych kopert na maszynie cyfrowej

Krótkookresowe koperty czterokolorowe i druk cyfrowy

Wpis gościnny Briana Segnita, Menadżera ds. marketingu produktów Versant, @xrxphoto

Jeśli zapytasz Lynn Perry o Rockford Litho Center i jej niesamowitych klientów, historia będzie pod wieloma względami podobna do historii innych drukarni komercyjnych. Ale jest kilka obszarów, w których Rockford Litho Center przesuwa granicę nieco dalej niż konkurencja.

Jako CEO i właściciel Rockford Litho Center, Perry opisuje firmę jako miejsce, gdzie "różne rzeczy są zawsze robione krótko i szybko". Rockford Litho Center, uzbrojone w maszyny offsetowe i cyfrowe, specjalizuje się w krótkich seriach i szybkich zleceniach, a praca jest szczególnie intensywna w okresie wyborów politycznych, świąt i akcji charytatywnych. Podając przykład, opowiada, że przez co najmniej jeden tydzień w sezonie wyborczym "Jedyną rzeczą, jaką drukowaliśmy były ulotki polityczne - trzy lub cztery różne dziennie!".

Ciągłe doskonalenie. Ciągły rozwój: Historia ewolucji biznesu poligraficznego

Kiedy robi się już prawie wszystko, to od czego zacząć? Dla Rockford Litho Center, to co już się robi, robi się jeszcze lepiej. Dla niektórych klientów może to oznaczać, że RLC staje się jednym źródłem dla wszystkich ich potrzeb drukarskich. "Robimy wiele dla jednej grupy na jej wydarzenia muzyczne", mówi Perry. "Produkujemy programy, plakaty i inne materiały marketingowe wykorzystywane do promowania biletów sezonowych".

Przez ostatnie około osiem lat, w Rockford Litho Center wykonują również wiele książek. Zaczęli od najlepszych narzędzi dostępnych w tamtym czasie, ale teraz znaleźli sposoby, aby być jeszcze bardziej wydajnymi z krótkimi seriami cyfrowych książek, które lepiej służą potrzebom klientów. "Właśnie wydrukowaliśmy wspaniały, wielokrotnie nagradzany raport roczny w formie poziomej książki w formacie 8 "x11". Dzięki Versant 180 możemy wykonywać większe arkusze dla ekonomicznych książek krótkoseryjnych" - wyjaśnia.

Od offsetowych kopert do cyfrowych: Wszystko jest kwestią czasu realizacji

Innym obszarem, w którym Rockford Litho Center zmieniło się na przestrzeni lat jest sposób produkcji kopert. Przez długi czas oferowali koperty offsetowe, ale teraz wszystkie są drukowane cyfrowo - nie ma już kopert offsetowych" - wyjaśnia. "12 lat temu, kiedy kupiliśmy naszą pierwszą cyfrową drukarkę kopert z podajnikiem, była ona jedną z pierwszych w kraju. Zazwyczaj zlecenia były wtedy jedno- lub dwukolorowe, nie było zbyt wiele czterokolorowych."

Wraz ze wzrostem wolumenu kopert, trzeba było zrobić coś innego. "Weszliśmy na rynek cyfrowy, ponieważ nakłady były od 500 do 1000 sztuk, ale nadal mieliśmy wszystkie urządzenia do kopert offsetowych dla każdego z tych krótszych nakładów. Kiedy stała się dostępna technologia cyfrowa, właśnie wtedy się przenieśliśmy ze względu na mniejszą ilość odpadów, krótszy czas przygotowania i lepszy czas realizacji."

Dla Perry'ego i RLC, chodzi bardziej o czas realizacji niż o cokolwiek innego. "Nie moglibyśmy wykonywać tych harmonogramów, gdyby praca nie była drukowana cyfrowo. Drukowanie od 500 do 1000 kopert na nośniku cyfrowym jest nadal tańsze niż offset, a my nie marnujemy wielu kopert, aby je wykonać." Drukowanie czterokolorowych, krótkoseryjnych kopert przy użyciu prasy cyfrowej ogranicza ilość odpadów, przyspiesza realizację zadań i upraszcza wszystko.

Czterokolorowe, krótkoseryjne koperty przyciągają klientów

Czterokolorowy druk i personalizacja zapewniają klientom dodatkową wartość kopert, ale nie było to pierwotnym powodem przeniesienia kopert do druku cyfrowego. "Możliwość oferowania czterokolorowych kopert i personalizacji były dodatkowym atutem" - mówi Perry. "Nie o tym myśleliśmy, ale kiedy już zaczęliśmy stosować technologię cyfrową, mogliśmy powiedzieć klientom, że i tak robimy koperty czterokolorowe, a można z nimi zrobić więcej. Bonus!"

Perry zauważa, że "Kiedy marketerzy zaczną wykonywać prace czterokolorowe, nie chcą z nich rezygnować. Możemy dodawać grafikę na kopertach, które wcześniej nie były wykorzystywane w ten sposób, a teraz klienci nie chcą już wracać do offsetu. Ci klienci są już związani".

Zwiększanie wolumenu marketingu dzięki czterokolorowym kopertom o krótkim nakładzie

Koperty stały się punktem sprzedaży, ale jeszcze nie wszyscy się do tego przekonali. Niektórzy marketerzy od razu dostrzegają wartość ulepszonej koperty i to, jak przyciąga ona wzrok konsumentów, nawet tych z pokolenia millenialsów. Inni postrzegają kopertę jedynie jako nośnik tego, co znajduje się w środku.

"Kiedyś sprzedawaliśmy koperty w ten sposób" - przyznaje Perry. "Robiliśmy tylko jeden kolor, który nie miał większego znaczenia, a teraz poszliśmy w innym kierunku. Teraz mamy możliwości, których nie mają inni, a ich realizacja nie kosztuje więcej."

Jaki jest rynek na czterokolorowe koperty o wysokim stopniu oddziaływania?

W jaki sposób Rockford Litho Center zdecydowało, że istnieje rynek dla tej aplikacji? Co zadecydowało o przeniesieniu zamówień na koperty na cyfrową maszynę Versant? Kiedy spojrzeli na to, co już robili, zespół zauważył, że pewien rodzaj biznesu się rozwija, a koperty były jego częścią. Następnie zastanawiali się, jak uzyskać więcej pracy dla istniejących aplikacji i możliwości.

"Kampanie polityczne używają kopert. Podobnie jak inni klienci, którzy również używają wielu pocztówek, zwłaszcza do zbierania funduszy. Rynek odwołań pasuje do tego modelu, a posiadanie zdolności do robienia kopert pomogło nam." Kiedy RLC przechodzi przez sezon corocznych apeli, długie arkusze na prasie Versant rejestrują wiele elementów kampanii apelacyjnych, z cyfrową prasą gotową do zmaksymalizowania każdego centymetra materiałów.

"Dla klienta z apelem, możemy zrobić 20-calowy arkusz. Każdy apel ma dwie koperty, czasami kartę odpowiedzi, a cała praca może być wykonana na jednej maszynie ze względu na długi arkusz". Kiedy praca dotyczy kopert i można wykorzystać możliwość długiego arkusza, jedna maszyna wystarcza do wykonania całej pracy tego klienta.

Wracając do tematu Rockford Litho Center - ciągłego doskonalenia poprzez przyjęcie i adaptację druku cyfrowego.

Wytrzymała niezawodność i wszechstronność dla rosnących nakładów kopert

Firma przeszła przez proces ewolucji kopert z jasną wizją tego, w jakim kierunku chce podążać. "Mieliśmy inną maszynę i zużyła się, więc musieliśmy ją wymienić. Jednak nie chcieliśmy ponownie tego samego rodzaju, ponieważ nie obsługiwała wszystkiego. Chcieliśmy ją unowocześnić."

Te poszukiwania doprowadziły ich do cyfrowej prasy Xerox Versant. Po wyjęciu z szuflady lub górnej tacy, prasa lepiej radziła sobie z kopertami, przy zachowaniu tej samej ceny, niż inne urządzenia, które oglądali. "Testowaliśmy Versant przez trzy tygodnie, drukując 80 000 kopert. Inne systemy i podajniki kopert nie nadążały". Nazywa ją "najbardziej wszechstronną maszyną na rynku ze względu na możliwość pracy cyfrowej, wszechstronność i kolor".

Optymalizacja przepływu kopert w celu zwiększenia produktywności

W jaki sposób solidny, niezawodny podajnik kopert może pomóc Twojej firmie poligraficznej? Produktywność? Szybkość? Ekonomiczność? A może jeszcze coś innego?

Dla Perry'ego odpowiedź oznaczała zaspokojenie potrzeby szybkiej realizacji zamówień na naprawdę dobre koperty. W przypadku starszych metod "operatorzy potrzebowali dużo cierpliwości, ponieważ wkładali do szuflady 50 kopert, czasem 150, a za każdym razem, gdy trzeba było uzupełnić kopertę, następowała przerwa. Więc trwało to długo." Czasami koperty nie chciały się podawać, co dodatkowo zwiększało przestoje.

"Z podajnikiem, który mamy teraz w Versant, możemy ładować bez konieczności zatrzymywania maszyny. Versant 180 ma układacz końcowy i może obsłużyć 200 kopert na końcu." Operator po prostu wyjmuje gotowe koperty. "Wydajność jest ważna, ponieważ pozwala drukować więcej. Możemy zrobić dużo w ciągu jednego dnia, jeśli musimy."

Drukowanie krótkoseryjnych czterokolorowych kopert na prasie cyfrowej: blog opowiada historię ewolucji firmy poligraficznej.

500 kopert w 11 minut z podajnika

"Możemy wydrukować 500 kopert w 11 minut z podajnika, czego nigdy wcześniej nie mogliśmy zrobić. Gdybyśmy drukowali koperty w inny sposób i zakładali, że wszystko pójdzie gładko, zajęłoby nam to 20 minut. Za każdym razem, gdy wystąpił błąd w podawaniu, potrzeba było co najmniej dwóch minut, zanim zadanie drukowania zostało wznowione" - mówi Perry.

Teraz wszystko odbywa się inaczej. "Jednego dnia wydrukowaliśmy 12,000 kopert, czego nie mogliśmy zrobić z szuflady lub górnej tacy". Uważa on, że Versant jest szybki w konfiguracji, nawet przy przechodzeniu z jednego rozmiaru na drugi. "Mieliśmy trzy różne rozmiary na tych 12,000 kopert, ale zajęło to tylko kilka minut. To jest właśnie wartość." Jeśli drukujesz 500 kopert miesięcznie, nie potrzebujesz tej maszyny - mówi - ale jego sklep drukuje od 30 000 do 100 000 miesięcznie, więc solidna, wszechstronna prasa była najlepszym rozwiązaniem.

Produkcja druku cyfrowego jest w zasięgu ręki

Na podstawie rozmów ze swoimi kolegami z konferencji Print 18 Perry uważa, że "ludzie boją się ewoluować w kierunku druku cyfrowego, ale nie powinni, ponieważ jest to tak proste do zrobienia". Jeśli wcześniej korzystałeś z podajnika kopert, lub jeśli drukowałeś koperty w inny sposób, np. offsetowo, to (cyfrowa maszyna Versant) jest bardzo prosta w obsłudze.

"Dzięki technice cyfrowej możesz zaoferować klientom kolor w konkurencyjnej cenie, z szybką realizacją. To duży atut" - mówi. "Teraz możemy zaoferować klientom szybką realizację i wartość dodaną do każdego zlecenia, ponieważ możemy projektować lepsze koperty bez ponoszenia dodatkowych kosztów".

Niestandardowy podajnik i transporter kopert dla prasy cyfrowej

Historycznie, drukowanie i wykańczanie kopert było prawie niemożliwe na cyfrowej prasie produkcyjnej, ale to się zmieniło. Jak pokazuje ta historia o Rockford Litho Center, niedrogie innowacje sprawiają, że drukowanie kopert jest teraz tak wydajne i proste jak standardowe zadania drukowania. Dostosowany podajnik kopert i przenośnik dla Xerox Versant Press upraszcza produkcję kopert poprzez zapewnienie nieprzerwanego drukowania i rozładunku.

Ładowany od góry podajnik cierny ładuje koperty do prasy od dołu stosu, aby zapewnić, że ponowne ładowanie nie zatrzymuje ani nie spowalnia pracy prasy. Dzięki temu uzyskuje się wydłużone, nieprzerwane przebiegi - prawie podwajając wydajność drukowania dla niektórych rozmiarów kopert.

Indywidualny podajnik i transporter kopert został wyróżniony za najlepszy w swojej klasie druk kopert w obszarze produkcyjnych pras cyfrowych. Innowacja w druku kopert otrzymała nagrodę Red Hot Technology Award na Print18.

Niektóre z innowacji Versant dla zastosowań kopertowych obejmują:

    Przenośnik rozładowuje koperty z tacy wyjściowej, aby utrzymać pracę maszyny Nie wymaga wymiany utrwalacza, jak niektóre konkurencyjne maszyny System obrazowania zaprojektowany do obsługi kopert i wytrzymałych nośników Wiele opcji punktów odbioru podawania kopert w standardzie - od MSI do By-Pass. Z tac MSI / By-Pass Ponadwymiarowy podajnik o dużej pojemności wykorzystujący dostarczony wspornik Opcjonalny zestaw wspierający koperty dla zwiększenia wysokości układania Proste zwijanie, łatwa regulacja rozmiaru i niezawodne działanie

Elegancki, ale przystępny cenowo zespół Xerox Versant Press, podajnika kopert i przenośnika umożliwia opłacalną migrację mniejszych offsetowych nakładów kopert do technologii cyfrowej, zapewniając przy tym dopasowaną jakość druku zarówno dla kopert, jak i zawartości.