single

Jak rozpocząć zamawianie stoiska targowego?

Potrzebujesz nowego stoiska targowego... ale jak zacząć?

Cóż, podczas pierwszego spotkania z wybranym sprzedawcą, będzie on miał kilka standardowych pytań, które pomogą poprowadzić rozmowę i rozpocząć proces projektowania. Aby pierwsze spotkanie było jak najbardziej owocne, pamiętaj, aby przyjść przygotowanym!

Zrób rozeznanie na temat samych targów. Dowiedz się, jakie zasoby będą dla Ciebie dostępne, np. stół czy dostęp do elektryczności. Dobrze jest też znać powierzchnię stoiska i wiedzieć, czy jakieś części nowego stoiska będą musiały zostać wysłane. Im więcej szczegółów podasz swojemu sprzedawcy, tym łatwiej będzie mu sformułować dla Ciebie zalecenia!

Poniżej znajduje się kilka podstawowych pytań, na które powinieneś znać odpowiedzi podczas składania zamówienia na stoisko targowe.

Powiązane - Przewodnik ROI: Wystawianie się na targach

Jakiej wielkości stoisko jest Ci potrzebne?

To ważne pytanie wyznacza etap planowania ekspozycji targowej. Określenie rozmiaru może pomóc w wyborze typu wyświetlaczy, które chcesz mieć. Na różnych targach stoiska mają różną powierzchnię, dzięki czemu można na nich zmieścić więcej eksponatów.

Pamiętaj, że jeśli sponsorujesz targi, będziesz chciał zrobić większe, odważniejsze wrażenie swoim stoiskiem. Można także uzyskać dostęp do większej powierzchni stoiska lub zostać umieszczonym w miejscu o większym natężeniu ruchu pieszych. Pomoże to wyróżnić się w dobry sposób.

Jaki jest Twój budżet?

Wiemy, że ważne jest uzyskanie zwrotu z inwestycji, dlatego przed wyborem liczby zastanów się, czy chcesz kupić jeden duży element, czy kilka mniejszych, tańszych. Jeśli budżet jest większy, można go zaakcentować oznakowaniem lub ciekawymi dodatkami, takimi jak wyświetlacz wideo. Jeśli budżet jest mniejszy, można stworzyć wspaniałą prezentację dzięki kreatywnemu projektowi i zastosowaniu przyciągającej wzrok grafiki. Planowana trwałość stoiska powinna być również czynnikiem wpływającym na decyzję o budżecie.

Znajomość budżetu jest kluczem do uzyskania pożądanego wyglądu i atmosfery. Jeśli nie jesteś pewien, ile kosztują niektóre rodzaje stoisk, to nic nie szkodzi. Sprzedawca będzie mógł udzielić Ci rekomendacji w oparciu o typ układu i funkcje, które Cię interesują.

Kiedy odbywają się targi?

Planując stoisko, dobrze jest zaplanować je z dużym wyprzedzeniem, aby mieć wszystko na czas przed prezentacją. Im większe wyprzedzenie ma sprzedawca, tym lepiej można zaplanować i zamówić materiały.

Pamiętaj, że projekty często przechodzą kilka rund poprawek, więc jeśli chcesz, aby zespół kreatywny Twojego sprzedawcy zaprojektował niestandardowe grafiki, musisz mieć wystarczająco dużo czasu na ich ukończenie.


Anton_Ivanov/Shutterstock.com

Czy całkowicie wymieniasz swoje stoisko?

Czasami części stoiska mogą być ponownie wykorzystane. Jeśli ponownie wykorzystujesz części stoiska, takie jak stojak, możesz potrzebować tylko nowo wydrukowanej grafiki na tkaninie, co obniża koszty. Przed spotkaniem ze sprzedawcą należy dokładnie przyjrzeć się obecnym zasobom stoiska i zdecydować, czy jest coś, co warto zachować, zanim całkowicie je wymienimy.

Powiązane - 11 wskazówek, które pozwolą Ci rozpocząć targi

Ile razy stoisko będzie używane?

Wszystkie stoiska mogą być wielokrotnie wykorzystywane, ponieważ są wykonane z dość trwałych materiałów. Jednakże, możesz chcieć okresowo aktualizować grafikę, aby uzyskać odważny, profesjonalny wygląd z wyraźnymi, jasnymi obrazami. Może nawet zechcesz zmieniać grafikę na podstawie każdego pokazu.

Należy pamiętać, że jeśli stoisko będzie często używane, warto zwiększyć budżet na naprawdę solidny, wysokiej jakości element, który będzie służył przez długi czas.

Czy masz zdjęcia referencyjne w odpowiedniej skali?

Jeśli masz zdjęcia stoisk, które Ci się podobały na innych targach lub zdjęcie swojego obecnego stoiska, zespół projektowy może mieć lepsze wyobrażenie o wyglądzie i sposobie działania, jaki chcesz uzyskać w nowym stoisku. Znajomość stylu i skali stoiska, które Ci się podoba, jest pomocna przy wyborze rodzaju wyświetlaczy i wyglądu, który jest potrzebny do promowania Twojej firmy.

Wybór odpowiedniego stoiska targowego

Podczas prezentacji firmy na targach branżowych ważne jest, aby wyglądać profesjonalnie. Posiadanie odpowiednich materiałów na stoisko targowe dla swojej firmy może naprawdę wyróżnić ją spośród innych firm. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na duże obrazy graficzne, wiele wyświetlaczy czy unikalny układ, możesz wywrzeć duże wrażenie na swoich klientach. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skontaktuj się z ekspertami od targów w firmie Ironmark, aby pomóc wyróżnić się spośród innych.