single

Jak wykonać kopię zapasową tej dużej prasy atramentowej?

Kiedy w 2005 roku huragan Katrina uderzył w wybrzeże Zatoki Perskiej, drukarnia Pel Hughes LLC z Nowego Orleanu znalazła się dosłownie pod wodą, a jej działalność została zniszczona. Jednak dzięki członkostwu w Imaging Group Network, kierownictwo Pel Hughes szybko nawiązało kontakt ze wspierającymi kolegami, którzy pomogli im stanąć na nogi. Jednym z nich był Harry Stephens, prezes i dyrektor naczelny firmy DATAMATX w Atlancie, który udostępnił swój warsztat firmie Pel Hughes, aby utrzymać działalność na czas uporządkowania sytuacji. Układ zadziałał, częściowo dlatego, że DATAMATX korzystał z tego samego sprzętu drukarskiego Xerox, z którego korzystał Pel Hughes. W rezultacie Pel Hughes ma dziś dobrze prosperującą firmę w obiekcie o powierzchni 35 000 stóp kwadratowych, zatrudniającą ponad 65 pracowników. Czy wynik byłby taki sam, gdyby Pel Hughes korzystał z urządzeń atramentowych? Z pewnością zadanie znalezienia partnera dysponującego wolnymi mocami produkcyjnymi w zakresie drukarek atramentowych, który mógłby uruchomić aplikacje Pel Hughes bez modyfikacji, byłoby znacznie trudniejsze. Jeden z powodów: biorąc pod uwagę znaczną wydajność, powierzchnię i wymagania kapitałowe dla pras atramentowych, niewielu dostawców usług drukarskich może uzasadnić zakup drugiego systemu w celu zapewnienia redundancji. Sytuacja Pel Hughes wskazuje na problemy, z którymi borykają się wszystkie drukarnie. W jaki sposób można stworzyć kopię zapasową pracy prasy atramentowej? Czy można wprowadzić redundancję atramentową w zakładzie? Jak radzić sobie z pracą nadmiarową? Czy możliwe jest stworzenie zdalnych sieci urządzeń atramentowych, aby umożliwić drukowanie bliżej miejsca, w którym jest ono potrzebne? Naszym zdaniem, podjęcie tych wyzwań wymaga zastosowania nowych opcji produktów atramentowych. Aby redundancja i drukowanie rozproszone stały się przystępne cenowo, produkty te musiałyby kosztować znacznie mniej niż dominujące obecnie w branży behemoty. Nowe konstrukcje musiałyby mieć znacznie mniejszą powierzchnię podstawy, aby zmieścić się w większości sklepów i lokalizacji rozproszonych. Musiałyby być wystarczająco elastyczne, aby obsługiwać pełen zakres zastosowań transakcyjnych, promocyjnych i wydawniczych, które stanowią znaczną część obecnego i przewidywanego wolumenu druku atramentowego. Oczywiście, prasy musiałyby drukować znaczne nakłady z dużymi prędkościami, przy zachowaniu dobrej jakości, doskonałej niezawodności i wydajności na poziomie białej księgi. Muszą też być łatwe w obsłudze, szczególnie w rozproszonych lokalizacjach.

Posiadanie planu nadmiarowości w celu tworzenia kopii zapasowych systemów atramentowych tradycyjnie nie było praktyczne. Czy nowe osiągnięcia to zmieniają?

Firma Xerox od dawna stara się zaspokajać potrzeby klientów, często stosując przełomowe technologie. Wynaleźliśmy drukarkę laserową, stworzyliśmy przemysł publikacji cyfrowych dzięki DocuTech i sprawiliśmy, że kolorowy druk cyfrowy stał się podobny do offsetu, niezawodny i wysoce wydajny dzięki

iGen

. W 2013 roku przejęliśmy francuską firmę Impika, zajmującą się drukowaniem atramentowym, z zamiarem wsparcia przyszłości rynku atramentowego.

Bardzo szybko

zaczniesz widzieć, co mamy na myśli.

**UPDATED 2/23: NOTA REDAKCYJNA**

23 lutego na targach Hunkeler Innovationdays w Lucernie w Szwajcarii zaprezentowaliśmy drukarkę atramentową Xerox Rialto 900, pierwszą w pełni zintegrowaną drukarkę arkuszową z funkcją roll-to-cut, która łączy dużą wydajność z mniejszym, bardziej wydajnym i dostępnym opakowaniem atramentowym.

Zajrzyj na nasz

blog, aby dowiedzieć się więcej

i zobacz

pełne odsłonięcie na YouTube

lub odwiedź stronę Xerox Rialto 900 Inkjet Press na Xerox.com, aby uzyskać

pełne informacje o produkcie

.