single

Automatyzacja druku produkcyjnego: Studia przypadków i inne zasoby

Uproszczenie i automatyzacja przepływu pracy w produkcji poligraficznej

Zamiast komplikować pracę, dobra automatyzacja powinna w istocie upraszczać produkcję poligraficzną. Automatyzacja eliminuje ręczne czynności, ogranicza zgadywanie, pozwala uniknąć przerw i wymusza spójność. Ustaw automatyzację procesu w taki sposób, aby zachowywała się w określony sposób, a ona będzie to robić za każdym razem. Procesy zarządzane przez człowieka nie mogą powiedzieć tego samego.

Rzemiosło automatyzacji druku produkcyjnego

Jako narzędzie wspierające rzemiosło drukarskie, automatyzacja jest środkiem do celu, ale w najlepszym przypadku staje się również rzemiosłem. Przyjazna dla użytkownika technologia spowodowała demokratyzację, dzięki czemu kreatywna automatyzacja stała się dostępna dla większej liczby profesjonalistów druku każdego dnia. Sama automatyzacja może być formą sztuki, co pokazał dział druku Fox Valley Technical College, wykorzystując w kreatywny sposób workflow batching. Pomogło to również skrócić czas realizacji zamówienia z dwóch tygodni do dwóch dni.

"Zaczęliśmy inaczej dobierać zadania, dzielić serie - byliśmy kreatywni, aby utrzymać pracę w ruchu. Teraz śledzimy każdą rzecz, którą robimy i zbieramy informacje, których potrzebujemy, aby być bardziej wydajnymi" - powiedziała Shana Farrell Fox Valley Technical College (Wisconsin) Graphic Arts & Printing Technologies Center. Uczenie się poprzez działanie jest częstym tematem, ponieważ jeden krok automatyzacji prowadzi do kolejnego kroku lub poprawki.

Zbuduj automatyzację druku dla książek

Znajomość procesu i gry końcowej jest niezbędna do zbudowania efektywnej automatyzacji. Potrzeba specjalnego doświadczenia, aby zrozumieć procesy drukowania na tyle dobrze, aby usprawnić ich działanie, tak jak zrobił to zespół z Variable Image Printing w Kalifornii. Ich aplikacja "build-a-book" pozwala klientom na dostosowanie zamówień książek online przed automatycznym wysłaniem ich do druku. Od strony internetowej do drukarki i dalej do finiszera, proces jest zautomatyzowany - nawet w przypadku bardziej skomplikowanych zadań, takich jak książki zszywane siodłowo.

Rzemieślniczy sposób myślenia jest żywy nie tylko u tradycyjnego operatora prasy, ale także u ludzi tworzących strony internetowe, projektujących kompleksowe procesy robocze, kalibrujących maszyny i korzystających z oprogramowania do zdalnego zarządzania wysokiej jakości, super spójnymi, usprawnionymi zadaniami drukarskimi, nawet w zakładach na całym świecie. To dopiero jest skala. Ale każdy rozmiar przedsiębiorstwa odnosi korzyści z automatyzacji przepływu pracy w drukarni.

Rzemieślnik wie, jak zbudować piękny lub użyteczny przedmiot i powtarza ten proces do woli, ale nie zawsze na skalę. Automatyzacja wprowadza skalę do rzemiosła drukarskiego. Gdy eksperci "rzemieślnicy" skonfigurują odpowiednie procesy, rzemiosło druku cyfrowego stanie się powtarzalne.

W jaki sposób zautomatyzowana produkcja druku zapewnia wartość dodaną

Choć może brakować im farby na rękach, ludzie, którzy projektują zautomatyzowane przepływy pracy, mają tak samo realny wpływ na nakłady druku, jak operatorzy prasowi z dawnych czasów. "Powtarzające się zamówienia online zajmują około 75% mniej czasu niż tradycyjnie, a bilety zadań utworzone przez system zapewniają spójność wykończenia, ponieważ możemy przechowywać informacje produkcyjne o zadaniu w szablonie" - wyjaśnia Kevin Lite, Variable Image Printing.

Te same wymagania, które napędzają mentalność rzemieślniczą, odpowiadają na przemyślane zastosowanie automatyzacji. Trzy siły skłaniają drukarnie do automatyzacji:

    Wydajność, aby szybko zaspokoić wysoki popyt w ramach ograniczeń kosztowych. Jakość, aby wykorzystać potencjał swojego rzemiosła. Konsekwencja, aby dostarczać niezmienne wyniki klientom, którzy ich potrzebują.

Czym jest oprogramowanie do zarządzania przepływem druku?

Te cele jeszcze nigdy nie były tak osiągalne, jak dziś. Oprogramowanie workflow automatyzuje etapy procesu przygotowania zadania do druku. Elastyczność i skalowalność dzisiejszych rozwiązań, w tym konfiguracje on-premise i w chmurze, oznacza, że istnieje rozwiązanie automatyzacji dla drukarni każdej wielkości.

Obie strony równania są ważne. Nie jest przesadą stwierdzenie, że duch rzemieślnika znajduje odzwierciedlenie w samej technologii: oprogramowaniu, które kieruje przepływem pracy i maszynach, które napędzają produkcję wysokiej jakości wydruków.

Sukces Twojej firmy poligraficznej zależy od oprogramowania do obiegu dokumentów produkcyjnych, które pozwoli Ci zwiększyć zasięg, usprawnić procesy i zmniejszyć koszty. Wielokrotnie nagradzane oprogramowanie workflow do druku cyfrowego pomaga zautomatyzować codzienne operacje, zoptymalizować inwestycje w druk i umożliwić nowe źródła przychodów dzięki kreatywnym produktom i usługom.

4 Więcej zasobów na temat automatyzacji druku produkcyjnego

Production Print Workflow Video - W tym popularnym webinarium PODI z 2017 r. na temat automatyzacji przepływu pracy eksperci branżowi i drukarnie odnoszące sukcesy dzielą się tym, jak automatyzują przepływy pracy w zakresie przygotowania do druku, dlaczego podjęli decyzję o automatyzacji i co automatyzacja zrobiła dla ich firm. "Workflow Automation: What Every Printer Needs to Know" prezentują Dave Erlandson, PODI & Caslon; Chris Bradshaw, AlphaGraphics - Utah; i Tod Viniski, Xerox.

Automatyzacja produkcji wpisów - Czy Twoi operatorzy powtarzają podobne zadania w nieco inny sposób? Może się wydawać, że zautomatyzowanie tych czynności będzie trudne. Ten film wyjaśnia, jak wprowadzenie automatyzacji może zwiększyć produktywność i obniżyć ryzyko błędu.

Cyfrowa prasa produkcyjna - Xerox Versant 3100 Press jest gwiazdą w tym filmie: "Automatyzacja do ekstremum".

"10 powodów, aby zautomatyzować przepływ pracy" - Skorzystaj z tego krótkiego przewodnika, aby pomóc sobie przemyśleć wszystkie sposoby usprawnienia procesów drukowania w celu uzyskania możliwości rozwoju firmy.