single

5 wskazówek, dzięki którym wyostrzysz swoje umiejętności negocjacyjne na targach drupa

To jest skrócony fragment. Aby uzyskać więcej wskazówek i najlepszych praktyk, zapoznaj się z pełnym artykułem. Czy planujesz wziąć udział w targach drupa - mekce branży poligraficznej i wielokanałowej - z zamiarem usprawnienia swojej działalności? Jeśli tak, to nie jesteś sam. W rzeczywistości 42% odwiedzających targi drupa 2012 zadeklarowało "natychmiastowe zamiary inwestycyjne" jako rezultat tych targów. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym negocjatorem, czy po prostu chcesz podszlifować swoje umiejętności, oto nasze rady, dzięki którym będziesz negocjować jak zawodowiec:

    Przygotuj się, nie przygotowuj się

Przyjedź na targi drupa z krótką listą wystawców, z którymi chciałbyś porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej. Istnieje mnóstwo zasobów, które pomogą Ci stworzyć taką listę. Przewodnik po targach drupa eBook: Pobierz już dziś! Od informacji o wystawcach, przez LinkedIn, strony internetowe firm, raporty roczne i blogi - do Twojej dyspozycji jest naprawdę wiele. Będąc już w Niemczech, spędź pierwsze dni targów, oglądając rozwiązania poszczególnych dostawców, rozmawiając z ich pracownikami i chłonąc wszystkie informacje. Mając te dane w tylnej kieszeni, będziesz miał poczucie swojej pozycji i siły przetargowej.

    Ustaw swój celownik wysoko

Kiedy już będziesz miał dobry pomysł na to, kto jest na twojej liście i jaką ofertę możesz złożyć, przystąp do negocjacji z pewnością siebie. Miej w głowie dwa zestawy okoliczności: swoją wymarzoną ofertę i swój punkt odcięcia. Zawsze możesz zrezygnować z części tej oferty, jeśli okaże się, że jest ona mniej elastyczna, niż się spodziewałeś.

    Pomyśl o drugiej osobie

Pamiętaj, że w każdą transakcję zaangażowane są (co najmniej) dwie osoby. Podczas gdy Ty z pewnością chcesz osiągnąć dobry wynik dla swojej firmy, osoba po drugiej stronie stołu chce tego samego. Weź pod uwagę ich potrzeby i pozycjonowanie, i pracuj nad znalezieniem środka. Jest to możliwe, aby uzyskać świetny interes dla siebie, a jednocześnie pomóc im wrócić do domu jako bohater! (Aha, i nie zapomnij się dobrze bawić). Aby pomóc Ci wycisnąć z targów drupa każdą kroplę wartości, przygotowaliśmy specjalny przewodnik "Dzień i noc". Pobierz swój egzemplarz, a otrzymasz porady dotyczące nawiązywania kontaktów, wskazówki kulturowe, rekomendacje restauracji oraz wskazówki, jak najlepiej poruszać się po terenie targów. To tylko wierzchołek góry lodowej. Aby uzyskać więcej pomocnych porad, koniecznie przeczytaj "5 Tips for Negotiating Deals at drupa".