single

Video Marketing | Dlaczego powinieneś go przyjąć?

YouTube jest powszechnie znany jako druga najczęściej używana wyszukiwarka. Miliard użytkowników konsumuje treści na YouTube miesięcznie, co oznacza, że 1 na 2 internautów jest na YouTube. Użytkownicy konsumują 6 miliardów godzin treści wideo miesięcznie. Jeśli to nie wystarczy, aby zwrócić uwagę marketerów, to może poniższe informacje to zrobią.

Oto najważniejsze powody, dla których marketerzy muszą przejść na wideo w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wideo komunikuje się w sposób, w jaki e-mail nie może

Kolejny email. Niespodzianka! Zaczyna się od tego samego, spersonalizowanego powitania i tekstu, który wydaje się pasować do ostatnich kilkuset e-maili. Umieszczenie słowa "video" w temacie emaila zwiększa współczynnik otwarć o 19%, współczynnik kliknięć o 65% i zmniejsza ilość wypisanych subskrypcji o 26%. Umieszczenie inteligentnie skonstruowanego komunikatu w wideo sprawi, że powstanie świetny, przyciągający uwagę email. Nie zapomnij użyć podpisów dla cichego oglądania scrollowania na Facebooku.

Lepsza optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO)

Google kocha wideo, kropka. Algorytmy wyszukiwarek faworyzują użyteczne treści, a Google definiuje "użyteczność" jako liczbę osób, które klikają i wchodzą w interakcję z linkiem strony internetowej. Strony internetowe zawierające wideo zachęcają użytkowników do zaangażowania się i pozostania na stronie dłużej. Google bierze to pod uwagę przy tworzeniu rankingu i ostatecznie faworyzuje ten angażujący typ treści, co zwiększa widoczność strony. Dzięki wideo, szanse na znalezienie się na pierwszej stronie wyników Google wzrastają 3-krotnie. To jest cel, mój przyjacielu.

Related: Dlaczego Topic Clusters & Pillar Pages to SEO jutra

Zaangażowanie, zaangażowanie, zaangażowanie

Wideo ma ekstremalne możliwości angażowania. 65% osób oglądających wideo ogląda ponad 75% filmu. Podczas gdy marketing treści skupia się na tworzeniu odpowiednich, edukacyjnych lub rozrywkowych treści, aby osiągnąć cel biznesowy, wielu marketerów skupia się na rozwiązywaniu problemów swoich klientów. Opowiadanie historii - lub, w przypadku wideo, pokazywanie - przyciąga uwagę i empatię użytkownika. Mając zidentyfikowane punkty bólu, bystrzy marketerzy tworzą filmy, których celem jest stymulowanie problemów swoich odbiorców, wywoływanie emocji i nawiązywanie kontaktów. Odbiorcy są 10 razy bardziej skłonni do udostępniania, osadzania i komentowania postów wideo niż blogów.

Nowe, wciągające formy

Jakby powyższe statystyki dotyczące marketingu wideo nie były wystarczające, aby skłonić Cię do zakupu pierwszej kamery w Twojej firmie na Amazonie, jest tego więcej. Nowe, oszałamiające formaty w marketingu wideo pozwalają na prawdziwie wciągające doświadczenia. Filmy 360 (znane również jako wirtualna rzeczywistość lub VR) to klipy pokazujące sferyczny scenariusz, w którym kamera zarejestrowała wszystkie możliwe kąty otoczenia. Ponadto, dzięki Facebook Live i innym platformom streamingowym, które szturmem zdobyły marketing wideo, użytkownicy nie mogą się doczekać, aby zobaczyć, co ich ulubione marki robią właśnie w tym momencie.

Powiązane: What's Next: Przewidywania dotyczące trendów w marketingu cyfrowym na 2019 r.

Końcowe przemyślenia

Nadszedł czas, aby zaadoptować wideo do strategii treści w Twojej firmie. Zarówno małe firmy, jak i duże firmy przegapią, jeśli wideo nie będzie częścią ich strategii na rok 2017.

Kompletny nowicjusz w dziedzinie wideo? Dobra wiadomość, są opcje. Skontaktuj się z wysokiej jakości firmą produkującą wideo lub zrób to we własnym zakresie. Łatwe w użyciu aplikacje istnieją wyłącznie dla nowicjuszy wideo, aby zaangażować się w marketing wideo. I nie ma potrzeby wymyślać koła na nowo. Wykorzystaj ponownie zawartość bloga, broszury i studium przypadku do strategii wideo. Wykorzystaj obecną strategię treści do przetestowania kanału wideo. Będzie to warte poświęcenia energii.

Marketerzy, którzy zainwestują w produkcję wysokiej jakości treści wideo już dziś, są najlepiej ustawieni, aby otrzymać niepodzielną uwagę. Jeśli nie jesteś pewien, jak rozpocząć strategię marketingu wideo, zwróć się do ekspertów marketingu cyfrowego w Ironmark. Pomożemy Ci stworzyć indywidualny plan wideo, który będzie odpowiadał Twoim wyjątkowym potrzebom biznesowym.